رفتن به مطلب
شرایط فعال سازی بخش ویژه
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
جستجو به صورت ...
جستجو در ...

پست های پیشنهاد شده

mojtaba.tbm    1,176

سلام به همگی...تبریکات سال نو....دوستان همکارم یه تبلت باز کرد...در حین سرویس کردن تبلت فلت ال سی دی به یکی از قطعات کناریش خورد و یه کوچولو دود ازش بلند شد....تبلت روشن میشه ولی لایت نداره...ممنون میشم اگه دوستان راه حلی میدونن کمک کنند...تشکر

1427791773.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
SEYED1001    4,981

سلام مجتبی جان..اگه اون قطعه ای که دود کرد معلوم میشه همونو تعویض کن ..اگه هم معلوم نیست همون سمت چپ چندتا سه پایه و دیود و سلف هست باید اونا رو تست کنی و در نهایت تعویض ..احتمال زیاد راه بیفته..موفق باشی عزیز

• پسند 5

لینک به ارسال
MR.Ali    4,082

سلام

والله من سخت افزار کار نیستم و اطلاعاتیم جزئی و محدود به گفته همکارانه ..ولی روی فلت تبلت های چینی 2 تا قطعه لحیم کاری هست - میدونم اونا اتصال به جایی پیدا کنند فاتحه ال سی دی خونده میشه

ببن اون قسمت چسب خورده - یه وقت مشکل از اونجا نباشه !!!

• پسند 4

لینک به ارسال

درود..

شما باید اولین کاری که میکنید مقدار سلفها رو اندازه بگیرید

هرچی باطری ولتاژ داشت باید سلفها هم همون انداره داشته باشن....

اعلام بکنید تا بگم چیکار کنید

• پسند 5

لینک به ارسال
mojtaba.tbm    1,176

سلف و دیود رو عوض کرد سید جواب نداد...داداش علی رو فلت چیزی نداره....اقای اقبالی تست میکنم خبرشو میدم تعمیرکارم هنوز نیومده

لینک به ارسال
SAEID BARSAN    2,244

جانم به یک تعمیرکار خوب مراجعه کنید . خخخخخخخخخخ

اقا ترانزیستورها و خازنهای لایت رو تعویض کنید تست کنید البته با ولتاژ گیری هم میشه فهمید . معمولا سلف ترانزیستور اسیب میبینن . از یخ تبلت اوراقی جایگزین کن .

• پسند 4

لینک به ارسال
REZA-SAREIN    3,890

میتونید پایه های مدار لایت رو از روی السیدی تعقیب کنید و به سوکت و بعد به قطعات مدار لایت برسید.معمولا پایه مثبت (معمولا پایه شماره 1)که حدودای 12-15 ولت داره دچار مشکل میشه با تعقیبش توسط اهممتر میتونید به نتیجه برسید.احتمال خرابی دیود دو پایه مدار لایت هم وجود داره هر دو دیود نزدیک سوکت رو چک کنید باید کمتر از 0.8 ولت نشون بدن

• پسند 1

لینک به ارسال
REZA-SAREIN    3,890
سلام

والله من سخت افزار کار نیستم و اطلاعاتیم جزئی و محدود به گفته همکارانه ..ولی روی فلت تبلت های چینی 2 تا قطعه لحیم کاری هست - میدونم اونا اتصال به جایی پیدا کنند فاتحه ال سی دی خونده میشه

ببن اون قسمت چسب خورده - یه وقت مشکل از اونجا نباشه !!!

پایه های مورد نظر شما رو این السیدی ظاهرا لحیمی نیستند ولی ضخامت بیشتری دارن برای عبور جریان نسبتا زیاد که تو تصویر ظاهرا که شماره یک و دو مثبته و سه و چهار منفی.روی چندتا السیدی دم دستم نگاه کردم درسته

• پسند 2

لینک به ارسال
moh3n_7249    2,137

من ازین مورد زیاد داشتم داداش، معمولا اون قطعه های شش پایه قبل دیود لایت یا خود دیوده مشکل پیدا میکنه، با یه ولتازگیری مشخص میشه

1427791773.jpg

• پسند 2

لینک به ارسال
mojtaba.tbm    1,176

باتشکر از همه دوستان ...تموم قطعات مربوط به لایت یکی یکی تعویض شد و بالاخره با تعویض دوتا شش پایه که اقا محسن تو عکس بالا نشون داده مشکل حل شد....

• پسند 4

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.